zelenycaj.info | o čaji z Číny | Dopady pití zeleného čaje na organismus | kvetoucí čajelongjingmaofenggunpowder

Účinky pití čaje

účinky pití zeleného čaje na lidské zdraví

Lidé znají prospěšný vliv pití zeleného čaje už odpradávna. Celé řady dynastií starověkých panovníků, stejně tak i nově založené rodiny na začátku jednadvacátého století, spatřují v konvici zeleného čaje nejen nápoj, který dodává organismu mentální náboj, ale hlavně pozitivně účinkuje na zdraví člověka. Zásluhou toho dnes na Zemi nenajdete snad nikoho, kdo by zelený čaj nepil a nedal na něj dopustit.

Je vhodný jako prevence onemocnění srdce, snižuje hladinu cholesterolu, představuje účinnou prevenci cukrovky. Vyjmenovali jsme pouze hrstku nejskloňovanějších účinků zeleného čaje na lidský organismus.

Ptáte se, z jakého důvodu se zelený čaj nedá nahradit a proč je součástí vyváženého přísunu tolik potřebných látek pro lidské tělo? Odpověď je celkem jednoduchá. Největší předností zeleného čaje je v porovnání s ostatními odrůdami samotný styl jeho zpracování. Zelený čaj se sám o sobě od ostatních druhů neodlišuje typem rostliny, ze které čajové lístky jsou, ale je to způsobeno jejich úpravou ihned po sklizni.

I v tomto případě se tedy setkáváme s čínským čajovníkem, jehož lístky se brzy po sklizni vystavují vysokým teplotám, buď v páře nebo při usušení na zvláštních pánvích, při čemž se nanejvýš zamezí riziku jejich oxidace. Kvůli které čajové lístky, za jiných okolností, pozbývají na intenzitě.

Aby se všichni lidé dokázali díky konzumaci zeleného čaje radovat z pevnějšího zdraví, musí se samozřejmě čaj pít pravidelně, a to nejlépe denně.

Výhradně tak se plně ukáže síla antioxidantů, které zelený čaj obsahuje, a díky kterým dokáže lidský organismus s přehledem odbourat tzv. volné radikály. Tyto složky mají největší zodpovědnost za zdravotní potíže jakou jsou ucpané tepny či rakovinné bujení.

Se zrakem spočinutým na statistikách, které se zabývají výskytem rakoviny ve vyspělých zemích se každý den ukazuje, že pravděpodobně největším pozitivním účinkem tohoto čaje na organismus je jeho dovednost efektivně snížit riziko přítomnosti této závažné nemoci. Velice jednoduše se dá říct, že zelený čaj obsahuje prvky, jenž dokáží zlikvidovat buňky, u kterých se dá vypozorovat nepřiměřeně silný růst. Skutečně existují průkazné výzkumy dokazující, že při vypití dvou hrníčků zeleného čaje klesá riziko objevení rakoviny plic takřka o 20%!

Pro významnou část obyvatel může být také zajímavým zjištěním výsledek studií, jenž měly za úkol zaměřit se na možné působení látek obsažených v zeleném čaji na úroveň hladiny cholesterolu. Vědci na jejich bázi následně dokázali, že některé látky, jenž jsou přítomny v zeleném čaji, umí zaprvé značně snižovat objemy cholesterolu, které zpracovává trávící trakt, a za druhé zintenzivňuje celkové množství cholesterolu, které odchází z těla ven.

Zelený čaj pomáhá celkově udržovat dobrou kondici imunitního systému, stejně jako jihoafrický rooibos. Britští vědci dospěli k dalším zajímavým výsledkům. Delší dobu pozorovali krevní obraz lidí, kteří každý den startují ranní kávou a poté jej porovnali s krevním obrazem lidí, kteří pravidelně ráno pijí zelený čaj. Skóre bylo jasné a průkazné. Vyhrál zelený čaj, u jehož obdivovatelů byla koncentrace antibakteriálních bílkovin hned pětkrát vyšší!

Závěrem mi dovolte jedno pozitivní oznámení. Zelený čaj zdárně pomáhá i těm, kteří bojují s přebytečnými kilogramy! Některé látky zeleného čaje nejen že celkově stimulují metabolismus člověka, ale spolu s ním mají vliv na jeho nervovou soustavu. Tu dokáží přivést k bezprostřednímu uvolnění tuků do krevního oběhu, kde poté tuky slouží jako pohonná hmota, která dále napomáhá k usilování spalování samotného tělesného tuku.

Nakonec ještě jedna informace, na kterou se neprávem malinko zapomíná. Pití zeleného čaje blahodárně působí i na zuby! Antibakteriální látky tohoto nápoje umí také bojovat s bakteriemi, který mají za následek zubní plak. Zelený čaj obsahuje i fluor!